milkotek-header-2

Homojenizatör fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.. 0.232 257 54 44 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilir yada iletişim sayfamızdaki iletişim formları aracılığı ile homojenizatör fiyatları hakkında bize ulaşabilirsiniz…

HOMMAK homojenizatör 380 Voltajda çalışmaktadır.

Süt Endüstrisi: UHT Süt, Pastorize Süt, Yoğurt & Ayran Sütü, Dondurma Mixi, Krema, Krem Peynir vs. Gıda:Meyve Suları, Salça, Soslar, Ketçap, Mayonez, Meyve & Sebze Konsantresi, Aromalar vs İlaç/Biyoteknoloji/Kozmetik/Kimya:Merhem, Şurup, Bakteri, Maya, Yosun, Krem, Sabun, Sıvı Deterjan, Losyon, Petrokimya Ürünleri, Boya, Polimer vs.

Bir veya bir çok maddeyi bir sıvının içinde kalıcı bir biçimde karıştırmak için sıvının içindeki parçacıkları mikronize etme, yüzey alanlarını arttırma ve parçacıkların sıvının içinde değişmeden ve homojen olarak dağılma işlemine homojenizasyon denir.

Ürün homojenizasyon valfine düşük hız ve yüksek basınçta ulaşır. (Homojenizasyon valfi ve yatağı arasındaki minimize edilmiş boşluk sayesinde) Buradan geçerken, parçacıkların mikronizasyonunu sağlayan yüksek basınç uygulanır: Ürün, düşük hız ve (geçiş başlığı ve darbe başlığı arasındaki küçük aralığa bağlı olarak) yüksek basınç etkisinde bulunan homojenizasyon valfine ulaşır. Geçiş esnasında, ürün büyük bir basınç kuvvetinin etkisinde kalır ve bu sayede partiküllerinin mikro hale gelmesi sağlanır. Mikro hale getirme sürecinde, hız şiddetlenir, hemen ardından küçük küresel patlama oluşur. Güçlü türbülans(sarmal hareket), yüksek frekanstaki titreşimlerle birleşmekte ve darbe halkasına yapılan baskının ardından homojenizasyon valfi yüzeyleri arasındaki yaprak şeklindeki geçişe bağlı olarak darbe kesme güçleri ortaya çıkmaktadır. Homojenizasyon süreci (dağıtma işlemi için uygun) tek kademe homojenizasyon valfi ile veya (emülsiyon kullanma gerekliliğinde ve istediğinde viskoziteyi kontrol etmek üzere) çift kademe homojenizasyon valfi ile gerçekleştirilebilir. İşlemlerin basit ve doğru bir şekilde yerine getirilebilmesi için, homojenizasyon valflarının her biri, özel havalı hidrolik ünitelerle donatılmıştır. Dayanıklılık, uzun ömür, sindirilebilirlik, mükemmel görüntü, koku ve aroma. Bunlar gıdaların işlenmesinde homojenizatör kullanarak elde edbileceğiniz avantajların sadece bir kaçı. Elde edilen sonuçlar yeni Hommak Homojenizatör teknolojisinin özellikle ekonomik ve kaliteli üretim açısından faydalarını ortaya koymaktadır.